Promocja!

Zestaw środków do rozkładu tłuszczu

160,00 

(w tym VAT 8%)

Do darmowej dostawy brakuje: 250,00 
Kategoria:

WŁAŚCIWOŚCI BIOPREPARATU

Zestaw do rozkładu tłuszczów, w który wchodzi 1L Likvidu, jedna Free Flo Tableta oraz 50 gramów FatCrackera.

1) LIKVID – Biologiczny środek do usuwania tłuszczu z odpływów i systemów kanalizacyjnych oraz domowych oczyszczalniach ścieków. Usuwa pianę w oczyszczalniach ścieków. Biopreparat przeznaczony dla przemysłu spożywczego, restauracji, przetwórni mięsa, domów jednorodzinnych. Zapobiega gromadzeniu się tłuszczów i zatorom w osadnikach i rurach.

Ma dobry wpływ na funkcjonalność zbiorników septycznych i domowych oczyszczalni ścieków.

Enzymatyczny środek Subio do rozkładu różnego rodzaju materiałów organicznych, zwłaszcza tłuszczy, w systemach kanalizacyjnych, pochłaniaczach tłuszczu i oczyszczalniach ścieków.

LIKVID rozkłada tłuszcze na czysty biologiczny materiał, który można odprowadzać do sieci kanalizacyjnej. Wyprodukowany z myślą o zastąpieniu wszystkich uniwersalnych środków czyszczących, które używane są na kostkę brukową, kafelki, stoły i podłogi w kuchniach restauracjach, masarniach, rzeźniach, domach itp. Regularne stosowanie biopreparatu, zapobiega osadzaniu się tłuszczu w rurociągach, a następnie w pochłaniaczach olejów. Przenika do najmniejszych szpar jakichkolwiek powierzchni, gdzie rozpuszcza i likwiduje tłuszcz. Preparat ma pozytywny wpływ na funkcje zbiorników septycznych i systemów kanalizacyjnych. Nie zanieczyszcza wody. Jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt. Delikatny dla skóry. Jest mocno skoncentrowany, 125 ml wystarczy na wyczyszczenie średniej wielkości kuchni. W oczyszczalniach wody neutralizuje ciężkie do rozłożenia materiały, likwiduje biologiczną pianę, obniża poziom chemicznego i biochemicznego zapotrzebowania na tlen (CHSK) (BSKA) oraz fosfor.

SPOSÓB UŻYCIA I DAWKOWANIE BIOPREPARATU

Biopreparat Subio należy rozcieńczyć wodą. Stosować po upływie 5 minut.

Lekki koncentrat (podłogi, bruk) 50 ml wlać do 10 l wody.

Średni koncentrat (stoły, powierzchnie przeznaczone do pracy) 100 ml wlać do 10 l wody.

Mocny koncentrat (osad z tłuszczu) nie rozpuszczać koncentratu.

Oczyszczalnie ścieków: 1 litr na 23 000 l objętości.

Temperatura stosowania min 10-50oC.

Zakres pH: 4,5- 9,5.

Jedna butelka zawiera 1 litr produktu.

2) FREE FLO TABLETKA — naturalny środek do rozkładu tłuszczów i organicznych materii w kuchennych systemach kanalizacyjnych, łapaczach tłuszczu, szambach i oczyszczalniach ścieków. Tabletka przeznaczona dla przemysłu spożywczego, produkcji mięsnej, rzeźni, restauracji, gospodarstw domowych.

Biopreparat aplikujemy do łapaczy tłuszczu i kratek ściekowych, gdzie powoli uwalniają się biologiczne enzymy i bakterie likwidujące tłuszcze i organiczne odpady. Okres działania jednej tabletki wynosi 7-14 dni, w zależności od objętości łapacza tłuszczu.

WŁAŚCIWOŚCI BIOPREPARATU

 • poprawia drożność kratek ściekowych,
 • zapobiega zapychaniu się rur kanalizacyjnych,
 • ogranicza wydzielanie nieprzyjemnych zapachów,
 • zmniejsza częstotliwość wywożenia ścieków,

Biopreparat Subio przeznaczony do miejsc, gdzie trzeba obniżyć wartości CHSK i BSK z powodu poziomu zagrażającego zanieczyszczeniu środowiska.

SPOSÓB UŻYCIA I DAWKOWANIE BIOPREPARATU

Jedna tabletka wystarczy na 1000 – 2000 litrów objętości łapacza tłuszczu. Tabletkę włożyć bezpośrednio do osadnika lub kratki. Zabieg powtórzyć po 7-14 dniach.

Łapacz tłuszczu powyżej 1000 litrów zalecamy najpierw opróżnić.

Temperatura wody w kratce nie powinna przekraczać 70 oC. Wyższe temperatury spowodują szybszy rozkład tabletki. Łapacze ścieków kuchennych mają na ogół wyższą temperaturę niż pozostałe zbiorniki.

3) FAT CRACKER — biologiczny środek do czyszczenia odpływów i systemów kanalizacyjnych. Biopreparat Subio przeznaczony dla przemysłu spożywczego, restauracji, przetwórni mięsa. Bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

FAT CRACKER jest wyselekcjonowaną mieszanką enzymów i wybranych biologicznych kultur, które rozkładają osadzone warstwy tłuszczu na części organiczne. Zapobiega to ich ponownemu osadzaniu w systemach kanalizacyjnych, na wewnętrznych ścianach rur, w syfonach itp.

WŁAŚCIWOŚCI BIOPREPARATU

 • rozpuszcza osady z tłuszczu w systemach kanalizacyjnych,
 • pomaga zachować odpływy i instalacje kanalizacyjne w czystości,
 • nie niszczy czyszczonej powierzchni,
 • bezpieczny dla zdrowia,
 • łatwy w użyciu.

SPOSÓB UŻYCIA BIOPREPARATU

Czyszczenie przeprowadzić nocą lub w dniach wolnych od pracy.

Zawartość torebki z biopreparatem rozpuścić w 2 litrach letniej wody (20-30 oC) najlepiej w plastikowym naczyniu Po 15 min roztwór wlać do zatłuszczonego odpływu.

Do przygotowania roztworu nie używać metalowych przedmiotów!

Podczas stosowania preparatu nie używać środków chemicznych.

Opakowanie – 50 g.

Pamiętaj: kupując inne biopreparaty Subio z naszego sklepu, za paczkę płacisz tylko raz!

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zestaw środków do rozkładu tłuszczu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top