Bakterie do oczek wodnych. Jak ekologicznie oczyścić oczko wodne?

Atrakcyjnie zaaranżowane oczko wodne, czy stawik to prawdziwe ozdoby przydomowego ogrodu. Jednak, aby móc podziwiać piękno tych małych zbiorników, należy odpowiednio o nie dbać, stosując specjalistyczne biopreparaty, które przywracają czystość wodzie w ekologiczny sposób.

Jak dbać o oczko wodne?

Regularna pielęgnacja oczka wodnego zapobiega rozwojowi glonów, osadów dennych i tym samym mętnieniu wody. Spora część ogrodników-amatorów „idzie na skróty” kupując bardzo tanie, ale też równie szkodliwe, chemiczne, agresywnie działające preparaty do oczka wodnego, które zaburzają naturalny ekosystem zbiornika. Walka o czystą wodę w oczku wcale nie musi być tak brutalna i inwazyjna – warto spróbować ekologicznych metod. Oczko wodne musi mieć zachowaną równowagę biologiczną, dlatego starajmy się nie stosować w ogrodzie chemicznych środków i wybierać produkty przyjazne dla środowiska.

Jak ekologicznie oczyścić oczko wodne?

Jak w ekologiczny sposób dbać o wodę w oczku tak, aby nie przypominała ona brunatnego bajora? Czysta i klarowna woda powróci do naszego ogrodowego zbiornika, jeśli zastosujemy dobroczynne bakterie do oczek wodnych i stawików. Preparaty te zawierają pożyteczne mikroorganizmy, które są w 100% bezpieczne dla środowiska, a także ryb i roślin znajdujących się w zbiorniku. Wystarczy rozsypać dany produkt na powierzchni wody i cierpliwie czekać na efekty.

Jak działają bakterie do oczek wodnych?

Ekologiczne preparaty do oczek wodnych, takich jak popularne bakterie znacznie przyspieszają rozkład nieczystości oraz pomagają zredukować objętość organicznych osadów z dna stawu. Wielu posiadaczy ogrodu zastanawia się, jak wybrać bakterie do oczka wodnego? Jakie biopreparaty poradzą sobie nawet z bardzo zaniedbanym i zanieczyszczonym oczkiem? Godne polecenia są z pewnością bakterie do oczek wodnych AQUA CB, dzięki którym woda staje się przejrzysta, a równowaga wodnego ekosystemu zostaje przywrócona.

Gdzie kupić preparaty bakteryjne do oczyszczania wody?

Profesjonalne biologiczne środki do czyszczenia oczek wodnych i stawów ogrodowych są dostępne nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych, niejednokrotnie w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z asortymentem naszego e-sklepu Subio, gdzie oferujemy żywe kultury bakterii do oczek wodnych i stawów oraz wiele innych wartościowych biopreparatów, takich jak pochłaniacze zapachu, środki na pleśń, czy zeolit. Życzmy udanych zakupów.

Scroll to top