Bakterie do przydomowej oczyszczalni ścieków

 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Jednak, aby funkcjonowała w bezawaryjny sposób i pracowała prawidłowo przez lata – musimy wspomagać ją biologicznymi środkami bakteryjnymi, które wpływają pozytywnie na rozkład materii organicznej. Jakie bakterie do oczyszczalni wybrać?


Jak dbać o przydomową oczyszczalnię ścieków?

 

Co ma największy wpływ na bezproblemowe działanie przydomowej oczyszczalni? Bakterie! Dzięki naturalnej pracy tych niewidocznych gołym okiem organizmów żywych oczyszczalnia sprawnie funkcjonuje, doskonale radząc sobie z trafiającymi do niej ściekami. W trosce o zbiornik warto też dwa razy w roku wywozić osad z osadnika gnilnego. 

Jakie biopreparaty warto stosować?

 

Wielu nowych posiadaczy przydomowych oczyszczalni ścieków nie wie, jakie biopreparaty warto stosować? Wybierajmy ekologiczne produkty, które posiadają wymagane atesty i nie są szkodliwe dla ludzi ani zwierząt, a także zawierają zróżnicowane mieszanki naturalnych bakterii i enzymów. Warto stawiać na środki, które są proste i szybkie w użyciu oraz nie wymagają stosowania skomplikowanych, wieloetapowych zabiegów.

Bakterie do oczyszczalni


Wśród bogatej oferty rynkowej, jaką dostarczają nam producenci biopreparatów, z pewnością warto zwrócić uwagę na Bakterie OXYBREAK -  produkt ten jest nietoksyczny, ogranicza wytwarzanie nieprzyjemnych zapachów, a przede wszystkim znacznie obniża zawartość organicznych nieczystości w systemie kanalizacyjnym. Redukuje także powstawanie piany, co ma zbawienny wpływ na działanie naszej oczyszczalni. 

Co powoduje niedobór bakterii w oczyszczalni?


Dlaczego bakterie umierają i musimy wspomagać oczyszczalnię od zewnątrz? Często są to nasze codzienne błędy - na skutek stosowania silnych chemicznych detergentów, wprowadzania do kanalizacji tłuszczów, farb, czy stosowania żrących środków do udrażniania rur kolonie ulegają zniszczeniu i musimy wspomóc obumierającą florę bakteryjną zaopatrując się w specjalistyczne biopreparaty. Innym popularnym powodem jest tez przerwa w zasilaniu przydomowej oczyszczalni ściekami z powodu dłuższego wyjazdu (np. podczas wakacji). 

 

Zapraszamy do zapoznania z ofertą naszego internetowego sklepu, gdzie oferujemy najlepsze biopreparaty do oczyszczalni przydomowych marki Subio oraz inne środki biologiczne dedykowane dla osób nieobojętnych na ochronę środowiska, które chcą żyć w zgodzie z naturą.
 

Darmowa dostawa

Płatności online

14 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności