brzydki zapach

Chemiczny czy naturalny pochłaniacz zapachów – co wybrać?

Przykry zapach w domu odbiera dobry humor i sprawia, że z niechęcią przebywamy w pomieszczeniach, w których unosi się nieprzyjemna woń. Dlaczego warto sięgnąć po naturalne pochłaniacze zapachu, a nie ich chemicznych konkurentów? Poznajmy korzyści tego rozwiązania. 

Jak działają chemiczne preparaty do likwidacji brzydkiej woni?

Chemiczne pochłaniacze zapachów przyjmują postać płynów, spary’ów, żeli lub granulek. Możemy kupić je jako zawieszki do szafy, gadżety na taśmie do przyklejenia np. na wewnętrzną stronę lodówki, preparaty rozkładające resztki jedzenia i nieczystości z odpływów i rur, czy aerozol do odświeżania pomieszczeń. Niektóre środki jedynie neutralizują brzydką woń, inne dodatkowo pozostawiają swój zapach np. kwiatowy, korzenny, cytrusowy. Niestety ja wszędzie również i tutaj jest druga strona medalu. 

Tego typu pochłaniacze zapachu posiadają liczne związki chemiczne, które odpowiadają za ich skuteczne działanie. Jednak mogą one niekorzystnie wpływać na zdrowie domowników oraz pupili. Niektóre substancje wchodzące w skład chemicznego neutralizatora zapachu mogą np. podrażniać drogi oddechowe, wywołując kaszel, powodować mdłości, problemy z koncentracją (z uwagi na zbyt intensywną, sztuczną woń). Tego typu pochłaniacz zapachów do domu może zawierać substancje neurotoksyczne i rakotwórcze, działać alergizująco i szkodzić skórze. Lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia naszego zdrowia jest wybór naturalnego środka pochłaniającego nieprzyjemny odór.

Jak działa biologiczny pochłaniacz zapachów?

Biologiczne pochłaniacze zapachów do pomieszczeń zawierają pożyteczne enzymy, które eliminują nieprzyjemną woń o różnym pochodzeniu w naturalny i szybki sposób. Enzymy rozkładają złożone związki chemiczne na proste. Dzięki tego typu środkom możemy pozbyć się zapachu:

  • wymiocin, 
  • moczu, 
  • kału, 
  • zepsutego jedzenia,
  • przepoconego obuwia,
  • rozlanego mleka.

Tego typu ekologiczne środki mogą być stosowane nie tylko na materiałach tekstylnych, takich jak obicia kanap, materace łóżek, czy dywany, ale też w lodówce, zamrażarce – miejscach, gdzie przechowujemy żywność. 

Jaki środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów kupić?

Stop Zapachom naszej marki Subio to naturalny pochłaniacz zapachów, który nie maskuje smrodu, a skutecznie go likwiduje, bez negatywnego wpływu na zdrowie domowników i zwierząt. Jest nietoksyczny, ekonomiczny w użyciu i nie pozostawia żadnych plam. Nawet przy bardzo częstym używaniu starcza na wiele tygodni. Jak go używać i zneutralizować zapach, który nam dokucza? Wystarczy zaaplikować pochłaniacz zapachu na zanieczyszczoną powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia na około 24 godziny. Natomiast, aby usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania, który unosi się w powietrzu (nie ma konkretnego źródła), wystarczy rozpylić Stop Zapachom w powietrzu, jednocześnie wietrząc wnętrza. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z asortymentem naszego sklepu internetowego Subio, gdzie dostępne są ekologiczne pochłaniacze zapachu i wiele innych biopreparatów do domu.

Scroll to top