Czym rozpuścić tłuszcz w rurach? Udrażnianie rur w kuchni

Zatkane rury w kuchni to problem, z którym spotkał się przynajmniej raz w życiu każdy z nas. Wydobywa się z nich bardzo nieprzyjemny zapach, a złogi tłuszczowe zmniejszają przepustowość odpływu, utrudniając swobodne korzystanie ze zlewozmywaka. Jak szybko i skutecznie rozwiązać ten problem? Czym rozpuścić tłuszcz w rurach?

Zatkane rury w kuchni – przyczyny

Co blokuje odpływ? Jakie są główne przyczyny zatykania się rur kanalizacyjnych w kuchni? Wskutek codziennego użytkowania do otworu w zlewie często wpadają resztki jedzenia, fragmenty opakowań produktów żywnościowych (skrawki papieru, czy folii) oraz tłuszcze odpadowe (po smażeniu/pieczeniu), które mają tendencję do tworzenia złogów będących głównym „winowajcą” zatorów ograniczających drożność rur.

Czym rozpuścić tłuszcz w rurach?

Jak rozpuścić złogi tłuszczowe i udrożnić rury w szybki i przyjazny dla środowiska sposób? Domowe sposoby, takie jak zalewanie odpływu mieszanką octu, sody i gorącej wody nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Doskonałym i niskobudżetowym rozwiązaniem są natomiast biologiczne środki rozpuszczające tłuszcz w rurach (określanie zamiennie jako odtłuszczacze do rur). Mają one mają mnóstwo zalet – jakich?

Biopreparaty do usuwania tłuszczu

Wspomniane biopreparaty do usuwania tłuszczów w rurach są przede wszystkim bardzo efektywne w działaniu – nie tylko likwidują zatory w rurach, syfonach, separatorach, ale i neutralizują nieprzyjemny zapach. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do agresywnych, chemicznych środków udrażniających posiadają naturalne składy, dzięki czemu nie szkodą nie tylko zdrowiu domowników, ale i kuchennej instalacji kanalizacyjnej (m.in. nie powodując korozji rur).

Jaki jest najlepszy odtłuszczacz do rur w kuchni?

Godny polecenia produktem jest z pewnością LIKVID (Subio). Ten naturalny preparat biologiczny gwarantuje szybki rozkład tłuszczu i likwiduje odór. Przy regularnym stosowaniu zapobiega również ponownemu gromadzeniu się uciążliwych złogów. Dlaczego warto go kupić? Jest niedrogi, mocno skoncentrowany (dzięki czemu również bardzo wydajny), nie zanieczyszcza wody i nie jest szkodliwy dla ludzi ani zwierząt.

Mamy nadzieję, że nasze porady i wskazówki okażą się przydatne dla wszystkich czytelników. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą produktową naszego internetowego sklepu z biopreparatami, wszystkie osoby, które mają częste problemy z zatorami kuchennymi.

Scroll to top