Czym są biopreparaty i dlaczego warto je stosować?

 

Coraz więcej osób wybiera nowoczesne, ekologiczne oczyszczanie przydomowe, stawiając na rozwiązania przyjazne dla środowiska. Niezastąpionymi produktami, które umożliwiają znaczne zmniejszenie stężenia szkodliwych substancji w ściekach są biopreparaty.

Czym są biopreparaty?

 

Biopreparaty to naturalne, bezpieczne dla zdrowia środki biologiczne, umożliwiają bezproblemowe funkcjonowanie m.in. szamba oraz przydomowej oczyszczalni. Na rynku dostępne są zarówno biopreparaty płynne, sypkie, jak i w tabletkach. Najpopularniejszymi produktami tego typu są bakterie do szamba, enzymatyczne środki do WC, preparaty do rozkładu tłuszczów oraz preparaty do udrażniania rur kanalizacyjnych.

Jak działają biopreparaty?

 

Wiele osób zastanawia się, jak działają specjalistyczne biopreparaty? Te ekologiczne produkty bakteryjne zawierają szczepy niepatogennych mikroorganizmów, które powodują szybki rozkład związków organicznych znajdujących się w ściekach. Dawkowanie preparatów jest zależne od producenta i rodzaju danego środka – niektóre stosujemy co dwa tygodnie, inne co miesiąc lub nawet raz na kwartał. Warto podkreślić, że systematyczne stosowanie z pewnością wpływa pozytywnie na bezawaryjne użytkowanie oczyszczalni oraz eksploatację szamba.

Dlaczego warto stosować biopreparaty?

 

Biopreparaty mają mnóstwo zalet, co potwierdzi każda osoba, która je stosuje. Są bardzo ekonomiczne (pozwalają na spore oszczędności w kosztach utrzymania szamba w ciągu roku) i proste w użytkowaniu, a przede wszystkim nieszkodliwe dla środowiska, człowieka ani dla zwierząt. Ponadto ułatwiają biodegradację chemicznych detergentów, takich jak płyn do naczyń, czy proszek do prania.

Likwidują przykre zapachy

 

Nieprzyjemny zapach rozkładu wydobywający się na przykład z szamba to problem wielu posiadaczy domów. Przy regularnym stosowaniu profesjonalnych preparatów biologicznych, takich jak np. bakterie do szamba – odpychający odór szybko znika, a domownicy mogą cieszyć się świeżym powietrzem relaksując w przydomowym ogrodzie.

Redukują objętość osadów ściekowych

 

Poprzez oddzielenie osadów od płynów biopreparaty skutecznie zmniejszają ilość osadów ściekowych (nawet o 1/3!) oraz udrażniają kanalizację, a nieestetyczne kożuchy zbierające się na powierzchni zanieczyszczeń stają się bardzo rzadkim widokiem.

Gdzie kupić biopreparaty?

 

Środki biologiczne są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych (często oferujących niższe ceny). Pamiętajmy, aby wybierać wyłącznie atestowane produkty, a przed ich użyciem zapoznać się z załączoną przez producenta instrukcją, co zagwarantuje ich efektywne działanie w 100%.

 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zachęci was do stosowania preparatów przyjaznych środowisku, a wskazówki w nim zawarte okażą się przydatne. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą produktową firmy Subio, gdzie dostępne są m.in. preparaty do oczyszczalni przydomowych oraz szamba o nietoksycznych składach i skutecznym działaniu.
 

Darmowa dostawa

Płatności online

14 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności