Dom bez chemii. Dlaczego warto stosować ekologiczny płyn do WC?

Świadomość tego, jak ważne jest dbanie o środowisko, nasze najbliższe otoczenie stale rośnie. Coraz więcej osób rezygnuje ze stosowania chemicznych środków czystości na rzecz biopreparatów o przyjaznych składach. Czy czyszcząc toaletę ekologicznym płynem do WC, osiągniemy ten sam rezultat, co przy zastosowaniu zwykłego detergentu?

Dlaczego warto zrezygnować z chemicznych detergentów?

Chemiczne detergenty mają za zadanie działać szybko i agresywnie, skutkiem czego mogą zawierać wiele składników, które negatywnie odbiją się na naszym zdrowiu – wywołując reakcje alergiczne, bóle głowy, podrażnienia skóry, a także poważne szkody w środowisku (przykładowo toksyczny chlor wchodzący w skład większości środków do WC, który ma charakterystyczny, duszący, nieprzyjemny zapach).

Wpływ detergentów na zdrowie

Stosowanie standardowej chemii gospodarczej, zwłaszcza preparatów do czyszczenia urządzeń sanitarnych, które zawierają często triklosan, fosforany, czy związki chemiczne chloru, może podrażniać oczy, drogi oddechowe oraz skórę, a także powodować kaszel. Niebezpieczne substancje mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu, zwłaszcza gdy nie używamy ochronnych rękawic i nie wietrzymy często pomieszczenia w trakcie prac domowych, a także, gdy nie myjemy dokładnie rąk po sprzątaniu. Najlepszym wyjściem jest stosowanie ekologicznych środków czystości, czyli biopreparatów z certyfikatami potwierdzającymi ich jakość.

Wpływ detergentów na środowisko

Chemiczne płyny do WC, środki do udrażniania rur oraz inne detergenty przedostając się do wód gruntowych kanalizacją, mogą zmniejszyć populację wielu gatunków roślin i zwierząt wodnych. Nawet minimalne stężenie detergentów w zbiornikach wodnych znacznie utrudnia proces oczyszczania wody, negatywnie wpływając na przyrodę.

Zalety biologicznych środków do WC

Naturalne, biologiczne środki czystości są równie skuteczne, co ich chemiczne odpowiedniki, a przy tym nie są niebezpieczne dla zdrowia. Biopreparaty charakteryzują się przyjaznym składem, dzięki czemu nie powodują łzawienia oczu, kaszlu, wysuszenia skóry, czy reakcji alergicznych nawet przy bardzo częstym stosowaniu.

Jaki ekologiczny płyn do WC kupić?

Enzymatyczny środek do WC Subio skutecznie usuwa brud, kamień i osady wapienne (zawiera naturalne enzymy, które rozkładają zanieczyszczenia w muszlach klozetowych oraz pisuarach). Ten biopreparat jest w 100% biodegradowalny, nie niszczy flory bakteryjnej w przydomowych oczyszczalniach ścieków i szambach ekologicznych, ma przyjemny leśny zapach i jest bardzo wydajny. Płyn do WC Subio nie zawiera surowców petrochemicznych, wybielaczy optycznych, syntetycznych barwników ani innych szkodliwych chemikaliów.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego internetowego sklepu z biopreparatami, gdzie dostępny jest nie tylko enzymatyczny płyn do WC, ale i bakterie do oczek wodnych, zeolit, a także inne środki, dedykowane dla osób chcących dbać o zdrowie i środowisko naturalne.

Scroll to top