Domek holenderski i niedrożne rury. Jak rozpuścić tłuszcz z rur zimą?

Domek holenderski to coraz powszechniejsze rozwiązanie. Niestety również i on jest narażony na zatory tłuszczowe, które uprzykrzają życie domownikom – szczególnie zimą. Co w sytuacji, gdy mieszkamy w domku holenderskim i musimy zmierzyć się z zatkanymi rurami w kuchni? Sprawdźmy, jak rozwiązać problem z niedrożnymi rurami.

Domek holenderski i zatkane rury zimą – przyczyny

Dlaczego wielu właścicieli domków mobilnych na kółkach w okresie zimowym zmaga się z problemem niedrożnych rur w kuchni? To proste, gdy temperatury spadają poniżej 0, tłuszcz gęstnieje, osiada i może zatykać światło rur odpływowych. W przypadku mroźnych okresów dodatkowo może zamarznąć również woda (gdyż jak wiadomo, w domku holenderskim rury wodne znajdują się na zewnątrz). Co robić w tej sytuacji?

Tłuszcz w rurach – oto środek, który zadziała

Jak rozpuścić tłuszcz w rurach i usunąć zalegające złogi? Jeśli tradycyjna przepychaczka nie zda egzaminu, warto sięgnąć po profesjonalne i jednocześnie ekologiczne preparaty do udrażniania rur, takie jak LIKVID rozkład tłuszczu. To efektywny środek, który rozkłada tłuszcze na czysty biologiczny materiał, dociera wszędzie, rozpuszcza i likwiduje tłuszcz w naturalny i precyzyjny sposób. Regularnie stosowany zapobiegnie problemowi zapchanych rur zimą.

Domek mobilny – jak unikać zatykania rur w kuchni?

By zapobiec wystąpieniu problemu niedrożnych rur kuchennych w przyszłości, warto pamiętać o niewrzucaniu dużych ilości resztek pożywienia do odpływu (szczególnie tłustych). Do rur odpływowych nie powinny też nigdy trafiać stałe odpady, takie jak:

  • kości,
  • wata,
  • trociny,
  • piasek,
  • gruz.

W trosce o środowisko i zdrowie nie należy też stosować środków agresywnych chemicznie.

Zachęcamy do zapoznania z asortymentem naszego sklepu, gdzie dostępne są nie tylko środki do rozkładu tłuszczu, ale też bakterie do szamba, pochłaniacze plam i zapachów oraz wiele innych biopreparatów.  Zapraszamy do zapoznania z innym artykułem na podobny temat: Udrażnianie rur w kuchni

Scroll to top