Jak dbać o przydomową oczyszczalnię ścieków? Bakterie do przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Jednak, aby funkcjonowała w bezawaryjny sposób i pracowała prawidłowo przez lata – musimy wspomagać ją biologicznymi środkami bakteryjnymi, które wpływają pozytywnie na rozkład materii organicznej. Jak dbać o ekologiczną przydomową oczyszczalnię ścieków? Jakie bakterie do oczyszczalni wybrać?

Jak dbać o przydomową oczyszczalnię ścieków?

Co ma największy wpływ na bezproblemowe działanie przydomowej oczyszczalni? Bakterie! Dzięki naturalnej pracy tych niewidocznych gołym okiem organizmów żywych przydomowa oczyszczalnia sprawnie funkcjonuje, doskonale radząc sobie z trafiającymi do niej ściekami. Osoby, które chcą należycie dbać o oczyszczalnię przydomową, w trosce o zbiornik, powinny też dwa razy w roku wywozić osad z osadnika gnilnego.

Jakie biopreparaty do oczyszczalni warto stosować?

Wielu nowych posiadaczy przydomowych oczyszczalni ścieków nie wie, jakie biopreparaty warto stosować? Wybierajmy ekologiczne produkty, które posiadają wymagane atesty i nie są szkodliwe dla ludzi ani zwierząt, a także zawierają zróżnicowane mieszanki naturalnych bakterii i enzymów. Warto stawiać na środki do przydomowej oczyszczalni, które są proste i szybkie w użyciu oraz nie wymagają stosowania skomplikowanych, wieloetapowych zabiegów.

Bakterie do oczyszczalni – jakie wybrać?

Wśród bogatej oferty rynkowej, jaką dostarczają nam producenci biopreparatów, z pewnością warto zwrócić uwagę na Bakterie OXYBREAK – produkt ten jest nietoksyczny, ogranicza wytwarzanie nieprzyjemnych zapachów, a przede wszystkim znacznie obniża zawartość organicznych nieczystości w systemie kanalizacyjnym. Redukuje także powstawanie piany, co ma zbawienny wpływ na działanie naszej przydomowej oczyszczalni ścieków.

Co powoduje niedobór bakterii w oczyszczalni?

Dlaczego bakterie umierają i musimy wspomagać przydomową oczyszczalnię od zewnątrz? Często są to nasze codzienne błędy – na skutek stosowania silnych chemicznych detergentów, wprowadzania do kanalizacji tłuszczów, farb, czy stosowania żrących środków do udrażniania rur kolonie ulegają zniszczeniu i musimy wspomóc obumierającą florę bakteryjną, zaopatrując się w specjalistyczne biopreparaty (bakterie do przydomowych oczyszczalni). Innym popularnym powodem jest też przerwa w zasilaniu przydomowej oczyszczalni ściekami z powodu dłuższego wyjazdu (np. podczas wakacji).

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego internetowego sklepu, gdzie oferujemy najlepsze preparaty do oczyszczalni przydomowych marki Subio oraz inne środki biologiczne dedykowane dla osób nieobojętnych na ochronę środowiska, które chcą żyć w zgodzie z naturą. W skład naszego asortymentów wchodzą bakterie do szamba, zeolit, produkty do rozkładu tłuszczu i wiele innych preparatów o niechemicznym składzie.

Scroll to top