Jak działają bakterie do szamba?

Preparaty do szamba to produkty niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Likwidują nieprzyjemny odór, i zalegające nieczystości. Coraz więcej osób zamiast chemicznych środków wybiera naturalne bakterie do szamba, które rozkładają nieczystości w bezpieczny, ekologiczny i przyjazny dla środowiska sposób. Jak dokładnie działają i jak ich używać?

Dlaczego należy czyścić szambo?

Przydomowe szambo to rodzaj fermentatora, do którego spływają stałe i płynne nieczystości. Dlaczego systematyczne czyszczenie zbiornika szambowego jest tak ważne? W ten sposób zapobiegamy jego szybkiemu niszczeniu, cofaniu się nieczystości, występowaniu chorobotwórczych drobnoustrojów oraz wydobywaniu się nieprzyjemnych dla domowników i sąsiadów zapachów.

Jak działają bakterie do szamba?

Wiele osób zastanawia się, jak działają bakterie do szamba? Te specjalistyczne, nietoksyczne środki ze szczepami bakterii gwarantują szybszy rozkład zanieczyszczeń (fekaliów, białka, tłuszczy, celulozy, cukrów itp.) i ograniczają wydzielanie odorów, a także zapobiegają zatykaniu rur kanalizacyjnych. Warto dodać, że preparaty bakteryjne znacznie zmniejszają częstotliwość opróżniania zbiornika (niższe koszty eksploatacyjne). Jak widać regularne wspomaganie pracy szamba za pomocą bakterii, niesie ze sobą szereg korzyści.

Bakterie do szamba – jak ich używać?

Bakterie do szamba to biopreparaty najczęściej sprzedawane są w postaci sproszkowanej lub w formie tabletek. Jak używać tego typu produktów? Aby efektywnie oczyścić szambo, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta – uwzględniając rodzaj i pojemność naszego zbiornika – dozując je bezpośrednio do wnętrza szamba lub muszli klozetowej (zwykle co 2-3 tygodnie).

Gdzie kupić preparat do szamba?

Środki do szamba i oczyszczalni dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. W trosce o jak najefektywniejsze działanie warto wybierać atestowane produkty, które zawierają w swoim składzie co najmniej kilka różnych szczepów bakterii.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zachęci was do regularnego stosowania biopreparatów, a informacje w nim zawarte okażą się przydatne. Zachęcamy do zapoznania z ofertą firmy Subio, gdzie dostępne są wydajne i skuteczne środki do szamba w bardzo przystępnych cenach.

Scroll to top