Jak udrożnić rury w łazience?

Zatkane rury w łazience utrudniają domownikom swobodne korzystanie z umywalki, wanny, brodzika, czy toalety. Jak radzić sobie z problemem niedrożności rur w łazience? Jakie środki stosować, aby prosto, efektywnie i bezpiecznie odblokować odpływ?

Przyczyny zapychania się rur w łazience

Wiele osób zastanawia się, co najczęściej powoduje zapychanie się łazienkowych rur kanalizacyjnych? W przypadku odpływu prysznica i wanny główne przyczyny problemów z ich drożnością to włosy oraz resztki mydła. Z kolei zatkany sedes powodują często zwykłe artykuły kosmetyczne, takie jak na przykład podpaski, tampony, waciki, wkładki, czy chusteczki, które szybko pęcznieją w rurach – z tego względu najlepiej wyrzucać je bezpośrednio do kosza na śmieci, a nie muszli klozetowej (pozwoli to zapobiec tego typu problemom w przyszłości).

Co jeszcze sprawia, że instalacja w łazience jest niedrożna? Zapchana kanalizacja może być również efektem błędów konstrukcyjnych – ułożenia rur z nieodpowiednim spadkiem/zbyt małą średnicą, czy zakupu złych kolanek.

Jak odetkać zatkany odpływ?

Chemiczne detergenty to niestety wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów udrażniania kanalizacji, bądźmy jednak świadomi, że mogą one uszkodzić elementy systemu odpływowego i przy nieostrożnym użytkowaniu doprowadzić nawet do poparzeń skóry, czy zniszczenia ubrań. Dlatego też znacznie lepiej jest stosować ekologiczne środki do udrażniania rur, które mają naturalne, przyjazne dla zdrowia i środowiska składy oraz nie powodują powstawania brzydkiego zapachu.

Jaki biopreparat do udrażniania rur kupić?

Jaki środek biologiczny do udrażniania rur wybrać? Jednym z najlepszych na rynku biopreparatów jest Freeline. Produkt ten zawiera w swoim składzie pożyteczne bakterie, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i pomagają w utrzymaniu prawidłowego przepływu przewodów kanalizacyjnych oraz syfonów.

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się przydatne dla wszystkich zwolenników ekologicznych rozwiązań. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego internetowego sklepu z biopreparatami Subio.

Scroll to top