Jak usunąć pleśń w samochodzie?

Zarodki pleśni mogą pojawić się nie tylko w naszym domu, ale i wnętrzu auta wpływając negatywnie na zdrowie pasażerów. Wielu kierowców nie wie, jak usunąć pleśń w samochodzie i co może być przyczyną tego rodzaju problemu? Jakie środki na pleśń pozwolą pozbyć się zarodników i nieprzyjemnego zapachu z tapicerki? Sprawdźmy.

Pleśń w samochodzie – przyczyny

Zanim przedstawimy najlepsze sposoby na pleśń w samochodzie, warto zastanowić, co jest przyczyną rozwoju zarodników? Idealnymi warunkami do kolonizacji pleśni są wilgoć i ciepło – zarodniki mogą namnażać się, gdy rzadko wietrzymy samochód, jednocześnie wożąc w nich mokry parasol, czy wsiadając do pojazdu w wilgotnych ubraniach. Tak więc najbardziej sprzyjającymi porami roku dla pojawienia się pleśni w samochodzie jest jesień i zima.

Jak walczyć z pleśnią w aucie?

Osoby, które chcą usunąć pleśń z samochodu, powinny zacząć od dłuższego przewietrzenia pojazdu (kilka godzin, najlepiej w słoneczny dzień – promienie słońca zabijają pleśń). Następnie należy odkurzyć tapicerkę odkurzaczem z filtrem i spryskać środkiem na pleśń zainfekowane miejsca z odległości około 10 cm, zostawić na 24 godziny. Jaki środek na pleśń w samochodzie zastosować? Warto sięgnąć po biopreparat STOP PLEŚŃ, który jest nietoksyczny i co ważne, nie powoduje uszkodzeń powierzchni! Środek ten jest bezzapachowy, nie pozostawia plam ani nie wybiela.

Zachęcamy do zapoznania z ofertą produktową naszego sklepu z biopreparatami, gdzie znajdą Państwo nie tylko środki na pleśń w aucie, ale też bakterie do szamba, pochłaniacze zapachów, bakterie do przydomowej oczyszczalni, bakterie do oczka wodnego, środki do rozkładu tłuszczu i wiele innych produktów dla osób, którym zależy na dbaniu o dom, ogród i środowisko (oferowane przez nas środki biologiczne są w 100% bezpieczne i nietoksyczne).

Scroll to top