Jak usunąć pleśń ze ściany? Najlepsze środki na pleśń

 

Pleśń na ścianach to powszechny problem, który występuje w zarówno w nowo wybudowanych, jak i starych domach. Pojawia się ona i rozwija wszędzie tam, gdzie panuje zbyt duża wilgoć – najczęściej są to łazienka oraz kuchnia. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się pleśni ze ścian w skuteczny sposób, ale bez użycia silnych, chemicznych środków? Idealnym rozwiązaniem są biopreparaty.

Skąd się bierze pleśń na ścianach?

 

Zarodniki pleśni do pełnego rozwoju potrzebują sprzyjających warunków, które zapewniają im: wysoka wilgotność oraz brak prawidłowej wentylacji powietrza. Zawilgocenie ścian wewnątrz pomieszczeń może być spowodowane nieszczelnym dachem i oknami lub źle zainstalowanym okapem, czy też niedostatecznym ociepleniem murów. Nieestetycznym i szkodliwym dla zdrowia wykwitom na ścianach sprzyjają także tapety, powłoki malarskie oraz boazerie. Wszystkie te czynniki podwyższają emisję pary wodnej, wspomagając rozwój kolonii pleśni. 

Jak usunąć pleśń ze ściany?

 

Usuwanie pleśni ze ścian standardowo wymaga zastosowania specjalnych preparatów. Zanim wykorzystamy jednak dany środek na pleśń – musimy ręcznie oczyścić ścianę z powstałego nalotu (np. za pomocą szorstkiej gąbki lub szczotki o grubym włosiu), a następnie użyć preparatu zgodnie z zaleceniami producenta, odczekać zwykle około doby aż powierzchnia wyschnie, a na końcu usunąć osad.

 

Bądźmy jednak świadomi, że aby w sposób trwały pozbyć się pleśni ze ścian (zwłaszcza w przypadku zaawansowanego zagrzybienia problematycznych miejsc) konieczne jest również zlikwidowanie samego źródła zawilgocenia.

Najlepsze środki na pleśń

 

Jaki środek na pleśń najlepiej zadziała na zainfekowaną powierzchnię? Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty pleśniobójcze, zarówno chemiczne (bardzo agresywne i inwazyjne), jak i równie skuteczne, ale zupełnie nieszkodliwe, nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz zwierząt biopreparaty zawierające naturalne enzymy likwidujące pleśń. Jednym z najlepszych tego typu produktów dostępnych w sprzedaży jest spray pleśniobójczy STOP PLEŚNI, który nie pozostawia plam, nie wybiela ani nie uszkadza poddanych jego działaniu powierzchni - likwidując pleśń w szybki sposób.

 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się przydatne. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszą ofertą produktową, gdzie dostępne są biologiczne środki na pleśń Subio o przyjaznych składach i skutecznym działaniu w bardzo atrakcyjnych cenach.
 

Darmowa dostawa

Płatności online

14 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności