Jak usunąć przykry zapach z butów?

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z noszonego obuwia to problem, z którym zmaga się wiele osób cierpiących na nadpotliwość stóp lub użytkujących słabe jakościowo buty wykonane ze sztucznych, nieprzepuszczających powietrza materiałów. Jak szybko i skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z obuwia?

Przyczyny brzydkiego zapachu z butów

Głównym powodem niemiłego zapachu unoszącego się w domu po ściągnięciu obuwia jest pot, który po kilku godzinach przesiąka przez skarpety do obuwniczej wkładki. Czasem odpychający odór może być też wynikiem chorób grzybiczych lub noszenia skarpetek z syntetycznych tkanin, niepozwalających swobodnie oddychać stopom. Jak radzić sobie z tym problemem?
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z obuwia?

Brzydka woń z butów jest kłopotliwa i krępująca dla mnóstwa osób, zwłaszcza gdy są one zmuszone ściągnąć trampki, adidasy, czy botki w towarzystwie – odwiedzając znajomych lub rodzinę. Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na redukcję niemiłej woni jest wsypanie do środka obuwia sody oczyszczonej na kilkanaście godzin (jedną stołową łyżkę), która skutecznie absorbuje odór, likwiduje bakterie i pochłania wilgoć. Inna znana i tradycyjna metoda to wyłożenie wnętrza butów torebkami zwykłej czarnej herbaty, która dobrze radzi sobie tylko z niezbyt intensywnymi zapachami.

Czy pochłaniacz zapachów to skuteczne rozwiązanie?

Pamiętajmy, że domowe metody dają zwykle bardzo krótkotrwały efekt, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalistycznego biopreparatu w spray’u (np. STOP ZAPACHOM Subio), który dzięki swojemu starannie dobranemu składowi poradzi sobie nawet z bardzo silnym i uporczywym smrodem, przywracając obuwiu świeżość i neutralną woń. Warto podkreślić, że biologiczne środki usuwające niemiły zapach są nietoksyczne, nie zostawiają plam i nie niszczą obuwia ani innych materiałów, co stanowi ich ogromną zaletę w porównaniu z wieloma chemicznymi preparatami.

Gdzie kupić biologiczne środki neutralizujące zapach?

Wiele osób zastanawia się, gdzie można kupić efektywnie działające środki neutralizujące zapach z butów? Idealnym rozwiązaniem jest nabycie ich w sklepie internetowym – często tego typu punkty oferują te same produkty, co ich stacjonarne odpowiedniki tyle, że w znacznie niższych cenach. Zapraszamy do zapoznania z naszym asortymentem, znajdziecie tu tanie i skuteczne biopreparaty likwidujące nie tylko zapach z obuwia, ale i innych miejsc, takich jak dywan, kanapa, kuweta, czy lodówka.

Aby w przyszłości zapobiec tego typu wstydliwym problemom, warto nosić tylko bawełniane skarpety wysokiej jakości oraz dobre gatunkowo buty, które mają odpowiednią wentylację, a także regularnie je czyścić i oczywiście mieć pod ręką profesjonalny pochłaniacz zapachów.

Scroll to top