Jak usunąć przykry zapach z zamrażarki?

Nieprzyjemny zapach w zamrażarce, który przedostaje się na zewnątrz, to częsty problem, który dotyczy wielu gospodarstw domowych. Przykry zapach w kuchni, zniechęca do przygotowywania potraw i spędzania czasu w tym pomieszczeniu, które jest przecież sercem każdego domu. Wiele osób zastanawia się, co sprawia, że czujemy smród z lodówki? Jak pozbyć się nieprzyjemnej woni z zamrażarki?

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu z zamrażarki

Zanim wyjaśnimy, jak usunąć zapach z zamrażalnika, warto wspomnieć, co jest jego przyczyną? Rozkładające się drobinki jedzenia, typu: wylane mleko, soki z owoców lub warzyw, nieświeże mięso, powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Smród z zamrażarki może być też spowodowany brakiem pojemników do przechowywania zamrożonej żywności. Inna częsta przyczyna to zapychanie otworu spustowego. Na szczęście istnieją profesjonalne preparaty (pochłaniacze zapachów), dzięki którym można szybko rozwiązać ten problem np. Stop Zapachom w sprayu.

Smród z zamrażalki. Sposoby na przykry zapach z zamrażarki

Jak usunąć zapach zgniłego mięsa z zamrażarki? Co zniweluje odór ryby? Tego typu pytania zadaje sobie wielu z nas. Oczywiście możemy próbować domowych sposobów na nieprzyjemny zapach w zamrażarce. Jednak usuwanie odoru kawą mieloną, octem, sodą, wódką, czy wietrzenie, to jedynie pomoc doraźna, chwilowa (prędzej, czy później smród powróci). Znacznie lepszym wyjściem jest odłączenie lodówki od źródła zasilania, rozmrożenie zamrażalnika i dokładne – gruntowne umycie pojemników i wnętrza, również w najmniejszych zakamarkach. Następnie wystarczy zastosować pochłaniacz zapachu Stop Zapachom, który jest wyprodukowany na bazie enzymów. Ich zadaniem jest rozłożenie związków chemicznych na związki proste, a tym samym usunięcie powodu powstającego zapachu. Preparat z powodzeniem można wykorzystać również w części chłodzącej lodówki, w tym przypadku też należy najpierw umyć półki, a potem rozpylić pochłaniacz zapachów po całej jej powierzchni. Środek marki Subio działa naprawdę bardzo szybko, bo już w 24 godziny w lodówce powinna pojawić się poprawa (zapach będzie znacznie mniej wyczuwalny).

Zapraszamy serdecznie do zapoznania ze zróżnicowanym asortymentem naszego sklepu internetowego Subio, gdzie dostępne są wysokiej jakości biopreparaty, takie jak zeolit, bakterie do oczka wodnego, bakterie do szamba, płyny do WC, środki do usuwania plam oraz wiele innych produktów. Życzymy satysfakcjonujących zakupów wszystkim zwolennikom ekologicznych rozwiązań w domu i ogrodzie.

Scroll to top