dziecko na łóżku

Jak usunąć zapach moczu z materaca dziecięcego?

Zapach moczu jest bardzo charakterystyczny i uciążliwy dla wszystkich domowników. Niestety małym dzieciom dość często zdarza się zamoczyć materac w czasie snu. Wielu rodziców zastanawia się, jak rozwiązać ten problem w prosty i skuteczny sposób. W dzisiejszym artykule zaproponujemy kilka metod pozbycia się (a nie jedynie zamaskowania) przykrej woni z dziecięcego materaca.

Jak pozbyć się zapachu moczu dziecka z materaca?

Istnieje co najmniej kilka różnych metod pozbycia się odstręczającego zapachu moczu z materaca. W zależności od indywidualnych preferencji – mamy do wyboru profesjonalne, jak i domowe sposoby likwidacji odoru uryny. Pierwszy z nich to przemycie materaca zimną wodą i posypanie jego powierzchni zwykłą mąką kukurydzianą, która łatwo wchłonie nadmiar wilgoci z materiału. Czego unikać? Maskowania brzydkiego zapachu moczu kadzidełkami, odświeżaczami, czy świecami zapachowymi – są to jedynie doraźne sposoby. Absolutnie konieczne jest staranne wyczyszczenie materaca. Część rodziców nie zdaje sobie sprawy, że jeśli dziecko często moczy się do łóżka, poza przykrą wonią w materacu gromadzą się bakterie, które mają negatywny wpływ na zdrowie. 

Warto myśleć przyszłościowo i by łatwiej poradzić sobie z przykrymi niespodziankami w postaci plam moczu – odpowiednio zabezpieczyć materac np. inwestując w ochronny pokrowiec. Tego typu nakładka na materac wykonana z niechłonnych materiałów jest prosta w zakładaniu i zdejmowaniu oraz łatwa w czyszczeniu. W razie zamoczenia można po prostu wyprać ją w pralce automatycznej i problem z głowy!

By pozbyć się problemu plam po moczu, można nanieść na zabrudzony materac domowej roboty papkę z sody oczyszczonej i soku z cytryny. Alternatywnie można spróbować wywabić plamę wodą utlenioną. Natomiast nie zawsze osiągniemy pożądany rezultat i wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne i zarazem bezpieczne środki, które omówimy w dalszej części artykułu.

Czy domowe sposoby na usuwanie zapachu moczu zawsze są skuteczne?

Niestety domowe sposoby na usuwanie zapachu moczu oraz pozostałości w postaci nieestetycznych plam na materacu nie zawsze zdają egzamin. Na szczęście możemy wówczas sięgnąć np. po biopreparaty, które są bezpieczne dla domowników, jak i zwierząt, gdyż mają naturalne składy. Przykrą woń uryny usuniemy np. stosując biologiczny pochłaniacz zapachów STOP NIEPRZYJEMNYM ZAPACHOM naszej marki Subio.  Preparat zawiera naturalne enzymy, które rozkładają związki chemiczne na związki proste. Wystarczy zaaplikować go na problematyczny rejon materaca i pozostawić na 24 godziny, by mógł odpowiednio zadziałać. Środek biologiczny może być stosowany nie tylko do materaca, ale i wielu innych powierzchni, zawsze dając ten sam pożądany efekt w postaci braku uciążliwego smrodu.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania z pozostałym asortymentem produktowym naszego sklepu internetowego, gdzie dostępne są wydajne i bezpieczne biopreparaty do domu, ogrodu, stajni lub firmy.

Scroll to top