Jak usunąć zapach stęchlizny z kanapy?

Kanapa to miejsce wypoczynku i relaksu, z którego chętnie korzystają wszyscy domownicy – jednak trudno odpoczywać, gdy czujemy nieprzyjemny zapach stęchlizny z kanapy. Co przyczynia się do tego stanu rzeczy? Jak skutecznie usunąć woń stęchlizny i cieszyć się z relaksu na kanapie?

Dlaczego kanapa śmierdzi stęchlizną?

Przyczyn charakterystycznego zapachu stęchlizny wydobywającego się z kanapy może być mnóstwo. Zwykle oznacza to, że w mieszkaniu lub domu jest zbyt duża wilgoć, panuje zła wentylacja pomieszczeń. Jeśli zwyczajowo przykrywamy kanapę pledem, aby uchronić ją przed sierścią zwierząt czy zabrudzeniem przez dzieci – być może to w nim tkwi problem. W pledzie może rozwijać się pleśń, szczególnie jeśli często go pierzemy, ale nie wyciągamy od razu z pralki (wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów i drobnoustrojów).

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny?

Z uciążliwym zapachem stęchlizny można walczyć na różne sposoby. Jeśli pokrowiec mebla jest zdejmowany, warto oddać go do pralni chemicznej. Jednak w większości przypadków nie ma takiej możliwości – obicie stanowi integralną część kanapy. Poza tym pranie pokrowca z wielkogabarytowego mebla w profesjonalnej pralni to dla wielu osób spory wydatek. Wówczas należy zadziałać inaczej. Warto spróbować samodzielnie wyczyścić kanapę np. z użyciem sody oczyszczonej, a następnie użyć pochłaniacz zapachów. STOP NIEPRZYJEMNYM ZAPACHOM Subio redukuje nie tylko zapach stęchlizny, ale i inne odory pochodzenia naturalnego. Jest nietoksyczny, nie zostawia plam, nie wybiela, jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. To wysokiej klasy biopreparat, który w przeciwieństwie do innych tego typu, konkurencyjnych produktów, jest przyjazny dla środowiska. Dobrym pomysłem będzie też użycia środka na pleśń STOP PLEŚNI, który zawiera naturalne enzymy i nie powoduje uszkodzeń na powierzchniach, na których jest stosowany.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego sklepu z biopreparatami, gdzie znajdą Państwo środki na pleśń i pochłaniacze zapachu, bakterie do szamba, zeolit oraz wiele innych ekologicznych środków przyjaznych dla natury.

Scroll to top