Jak usunąć zapach zwierząt domowych?

Wiele osób posiadających pupile zmaga się z problemem nieprzyjemnego zwierzęcego zapachu, pochodzącego z ich sierści (czas linienia), moczu, czy kału, gdyż niejeden kot i pies czasem posikuje lub załatwia się w domu – zwłaszcza w okresie choroby. Jak neutralizować brzydkie zapachy czworonożnych przyjaciół?

Dlaczego zwierzęca sierść śmierdzi?

Niemiły zapach sierści (zwłaszcza psiej) może być efektem choroby skórnej, zaniedbania/niedostatecznej pielęgnacji powodującej osadzanie się na włosiu brudu, a także złej diety. Mieszanka tłuszczu i kurzu powoduje woń, którą często trudno zaakceptować nawet najbardziej kochającym właścicielom. Jak sobie radzić w tej sytuacji? Czy są środki, które skutecznie neutralizują zwierzęce zapachy?

Sposoby neutralizowania brzydkich zapachów

Istnieje co najmniej kilka sposobów usuwania brzydkich zapachów, których źródłem są zwierzęta domowe (nie tylko psy i koty, ale i króliki, chomiki, świnki morskie). Goście wcale nie muszą już od wejścia czuć, że w naszych czterech kątach mieszka jakieś zwierzątko. Jak skutecznie pozbyć się woni świadczącej o obecności w domu psa, kota lub innego pupila?

Częste wietrzenie

Codzienne choćby kilkuminutowe wietrzenie pomieszczeń, w których najczęściej przebywają zwierzęta to świetny trik na szybkie odświeżenie wnętrza i jedna z najbardziej naturalnych metod pozbycia się przykrych zapachów. Warto regularnie otwierać okna bez względu na porę roku – nawet na krótką chwilę, wpuszczając świeże, rześkie powietrze, którym przecież oddycha się o wiele przyjemniej.

Regularne odkurzanie

W okresie jesiennym i na wiosnę wiele pupili zrzuca starą sierść, co wiąże się z koniecznością wzmożonego dbania o porządek w domu – dywany, wykładziny i legowiska to strategiczne miejsca odpowiedzialne za unoszenie się specyficznej woni naszych sierściuchów. Ważne więc, aby systematycznie odkurzać te powierzchnie i solidnie trzepać/wietrzyć legowiska.

Dbanie o czystość pupila

Z pewnością warto też regularnie kąpać, wyczesywać i odpowiednio karmić naszego czworonoga, aby przebywanie w jego towarzystwie było samą przyjemnością. Starajmy się dokładnie sprzątać kocią kuwetę, klatkę chomika, królika, czy świnki morskiej – kilka razy w tygodniu, te praktyki na pewno zminimalizują przykrą woń. Gdy zdarzy się, że nasze zwierzę nasika w domu – od razu usuńmy plamę i spryskajmy dane miejsce profesjonalnym pochłaniaczem zapachu.

Pochłaniacz zapachu zwierząt

Dlaczego warto zaopatrzyć się w pochłaniacz zapachów zwierząt? Produkt ten nie kosztuje wiele, a pozwala na szybką i długotrwałą likwidację nawet ekstremalnie uciążliwej woni wydzielanej przez pupile – będąc jednocześnie zupełnie nietoksycznym i bezpiecznym dla wszystkich domowników.

Jak widać, redukcja nieprzyjemnych zapachów zwierząt domowych jest naprawdę prosta. Wystarczy na bieżąco sprzątać po pupilach, dbać o ich higienę i posiadać dobry preparat likwidujący przykrą woń moczu, kału, czy sierści. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego internetowego sklepu Subio, gdzie oferujemy biologiczne pochłaniacze zapachów w atrakcyjnych cenach.

Scroll to top