Jak wybrać najlepszy pochłaniacz zapachów do kuchni?

Kuchnia to miejsce, w którym domownicy spędzają codziennie mnóstwo czasu. Niestety zdarza się, że poza przyjemnymi aromatami potraw, unosi się w niej również przykra woń różnego pochodzenia. Na szczęście istnieją na rynku biologiczne pochłaniacze zapachów, które pozwalają przywrócić w tym pomieszczeniu świeżość i piękny zapach.

Skąd biorą się nieprzyjemne zapachy w kuchni?

Wiele osób, które wyczuwa nagle nieprzyjemny zapach w swojej kuchni zastanawia się, jakie jest jego źródło pochodzenia? Jakie popularne sprzęty kuchenne generują najwięcej niemiłej woni, która często staje się nie do wytrzymania i uniemożliwia swobodne korzystanie z kuchni? Z pewnością jest to lodówka, odpływ w zlewie oraz zmywarka.

Brzydki zapach z lodówki

Nieprzyjemny zapach z lodówki może być spowodowany przetrzymywaniem nieświeżych/przeterminowanych produktów. Powodem smrodu może być też zbyt rzadkie mycie jej wnętrza. Utrzymanie czystości w lodówce to podstawa – warto więc myć półki minimum raz w miesiącu, aby zapobiec bakteriom przyczyniającym się do powstawania brzydkich zapachów.

Brzydki zapach ze zmywarki

Skąd się bierze przykry zapach wydobywający się ze zmywarki? Główną przyczynę stanowią zalegające w jej zakamarkach resztki jedzenia. Na koszach na naczynia, filtrach urządzenia oraz we wszystkich szczelinkach mogą osadzać się również tłuszcz i kamień. Warto więc raz w miesiącu myć zmywarkę bez napełniania jej naczyniami (włączając najmocniejszy program).

Brzydki zapach z rur kanalizacyjnych

Odstręczający fetor wydobywający się z odpływu zlewozmywaka skutecznie zniechęca do korzystania z kuchni. Co jest przyczyną tego przykrego zapachu? Zwykle jest to efekt rozkładających się resztek pożywienia (np. warzyw, owoców, mięsa), nieszczelnej kanalizacji lub tłustego osadu w samym zlewie, w którym uwielbiają namnażać się drobnoustroje. Dlatego warto pamiętać o codziennym czyszczeniu tego miejsca oraz stosowaniu biologicznych środków neutralizujących nieprzyjemne opary.

Co to jest pochłaniacz zapachów?

Pochłaniacz zapachów to profesjonalny preparat, który skutecznie usuwa niemiłą woń oraz likwiduje jej źródło (dzięki działaniu zbawiennych enzymów zawartych w składzie produktu). Jest niezastąpiony w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów nie tylko w kuchni, ale i w każdym innym miejscu, w którym powstaje smród o pochodzeniu biologicznym (np. łazience, salonie, czy przedpokoju, gdzie zostawiamy buty).

Jak wybrać najlepszy pochłaniacz zapachów do kuchni?

Otwarcie okien i wywietrzenie wnętrza nie jest skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się uciążliwego zapachu, gdyż przynosi naszemu nosowi ulgę tylko na chwilę. Jaki pochłaniacz brzydkich zapachów warto kupić? Zamiast silnie chemicznych środków polecamy biopreparaty o przyjaznych dla środowiska składach. Jednym ze skuteczniejszych produktów jest Preparat Stop Zapachom, który nie pozostawia plam, nie wybiela, jest całkowicie nietoksyczny, a więc bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt. Co więcej, nie maskuje on nieprzyjemnego zapachu, ale rozkłada różnego rodzaju związki chemiczne na czynniki proste, tym samym usuwając źródło uciążliwego odoru.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom i rekomendacjom pozbędziecie się skutecznie przykrego zapachu z kuchni i będziecie cieszyć się świeżością oraz przyjemną wonią spożywanych potraw.

Scroll to top