Jak zlikwidować smród z kosza na śmieci? Preparat usuwający zapach z kosza

Do kosza na śmieci trafia wszystko – resztki jedzenia, szklane, plastikowe i papierowe opakowania oraz wiele innych odpadów, taki zapachowy miks niejednokrotnie powoduje unoszenie się w powietrzu bardzo nieprzyjemnej woni, która dokucza wszystkim domownikom po przekroczeniu progu kuchni. Wiele osób próbuje bezskutecznie walczyć z tego typu odorem i zastanawia się, jak zlikwidować smród z kosza na śmieci w efektywny i niedrogi sposób? Jaki preparat usuwający zapach z kosza pozwala pozbyć się odrzucającej woni wyczuwalnej wyraźnie w naszej kuchni?

Sposoby na przykry zapach z kosza na śmieci

Wiele osób, które próbują zlikwidować brzydki zapach z pojemnika, kupuje specjalnie perfumowane worki na odpady, wiesza koło kuchennego kosza na śmieci różne torebeczki zapachowe lub pryska wnętrze odświeżaczem zapachu, ale są to tylko doraźne rozwiązania, które nie rozwiązują problemu na dłuższą metę. Jakie kroki należy podjąć, aby naprawdę pozbyć się uporczywego dla wszystkich domowników smrodu?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z kosza na śmieci na stałe?

Kluczowa kwestia to częstotliwość wynoszenia śmieci – odpady organiczne bardzo szybko zaczynają podlegać procesom gnilnym, czyli potocznie się psuć, dlatego warto opróżniać kosz maksymalnie co 2 dni, wtedy problem z odpychającym zapachem z pewnością zniknie lub zmniejszy się znacząco (szczególnie uciążliwy jest zapach psującego się mięsa).

Ze sprawdzonych, domowych sposobów najbardziej znane jest stosowanie sody oczyszczonej, która dobrze pochłania wszelkie niemiłe aromaty (wystarczy wsypać na dno pojemnika łyżeczkę sody, by już po kilku godzinach zauważyć, a raczej poczuć pierwsze efekty). To niedrogi i bezpieczny produkt spożywczy dostępny niemal w każdym domu. O czym jeszcze pamiętać, chcąc cieszyć się świeżym, przyjemnym powietrzem w kuchni?

Smród z kosza na śmieci – regularne czyszczenie pojemnika

Podstawową zasadą jest mycie wnętrza kosza po jego każdorazowym opróżnianiu – czysty kosz na śmieci to brak nieprzyjemnego odoru. W wielu przypadkach smród wydobywający się z wnętrza pojemnika na odpady wynika nie z jego zawartości, ale po prostu nagromadzonego brudu i zbyt rzadkiego czyszczenia (wystarczy po każdym opróżnieniu pojemnika płukać regularnie kosz letnią wodą z odrobiną płynu do naczyń).

Jednak prawda jest taka, iż nic nie poradzi sobie ze smrodem rozkładających się odpadów organicznych tak dobrze, jak profesjonalny pochłaniacz zapachów (np. Stop Zapachom Subio) – ten ekologiczny i bezpieczny środek likwidujący zapach z kosza stosowany wraz z regularnym czyszczeniem i opróżnianiem pojemnika gwarantuje nam 100% sukces.

Biologiczne środki pochłaniające zapachy

Dlaczego warto kupić biologiczny środek pochłaniający zapachy? Ponieważ pochłaniacz zapachów Subio likwiduje źródło problemu, a nie tylko jego skutek. Poza wysoką skutecznością (zawiera w swoim składzie enzymy rozkładające odór, a nie maskujące go!) ten przyjazny dla środowiska preparat usuwający zapach z kosza jest zupełnie nietoksyczny (z tego względu można stosować go w pomieszczeniach mieszkalnych), a także bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt. Warto dodać, że ten preparat usuwający zapach z kosza nadaje się również doskonale do likwidacji innych nieprzyjemnych woni jak np. zapachu moczu kota i psa, rozlanego mleka, przepoconych butów, wymiocin, czy innych odorów pochodzenia biologicznego. Ten biopreparat jest bardzo ekonomiczny w użyciu, dzięki czemu starcza na długi czas.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z bogatą ofertą naszego internetowego sklepu z biopreparatami, gdzie sprzedajemy nie tylko pochłaniacze brzydkich zapachów, ale i środki przeciw pleśni, reduktory tłuszczu, bakterie do szamba oraz wiele innych ekologicznych środków.

Scroll to top