Jakie bakterie do suchych WC warto stosować?

Bakterie do suchych WC oraz tzw. sławojek to preparaty, w które zaopatruje się wielu działkowiczów i ogrodników chcących pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz zmniejszyć objętość ekskrementów. Produkty jakich marek skutecznie rozpuszczają substancje organiczne i są przyjazne dla środowiska oraz zdrowia człowieka?

Bakterie do suchych WC

Na wstępie wyjaśnijmy, czym są bakterie do suchych WC i sławojek oraz jak działają? Preparaty te są mieszanką bezpiecznych, niepatogennych, pożytecznych bakterii i enzymów, które w naturalny, ekologiczny sposób rozkładają ekskrementy w toalecie. Są one nietoksyczne dla ludzi, zwierząt oraz roślin.

W jaki sposób należy dawkować tego typu środki biologiczne? Warto postępować zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta. Jednak zwykle schemat postępowania jest bardzo podobny: należy rozpuścić potrzebną ilość produktu w letniej, przegotowanej wodzie i po około 30-minutach wlać roztwór do wnętrza toalety. Następnie wystarczy poczekać na efekty, by móc w komfortowy sposób znów korzystać z WC. Kultury bakterii i enzymy szybko zlikwidują brzydki zapach i zmniejszą ilość twardych ekskrementów. Gwarantujemy, że dzięki wymienionym wskazówkom sucha toaleta lub sławojka będzie zawsze w doskonałym stanie.

Jakie bakterie do suchych WC warto stosować?

Wielu działkowiczów i ogrodników-amatorów nie wie, jakie bakterie do suchych toalet mają najlepszy stosunek jakości do ceny i naprawdę są skuteczne? Godna polecenia jest z pewnością mieszanka OXYBREAK, która w naturalny sposób przerabia sztywne ekskrementy w tradycyjnych, suchych WC i pomaga pozbyć się nieprzyjemnej woni typowej dla tego typu miejsc. Warto wspomnieć, że jest to bardzo ekonomiczny w użyciu produkt, gdyż jedno opakowanie bakterii (50g) wystarcza na 2m3 odpadów organicznych.

Gdzie kupić preparat do latryn i suchych toalet?

Specjalistyczne środki do suchych WC i latryn są dostępne nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych, gdzie często występują w znacznie niższych cenach. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z asortymentem naszego e-sklepu Subio, gdzie prowadzimy sprzedaż różnego rodzaju biopreparatów, takich jak pochłaniacze zapachu, środki do usuwania plam, bakterie do szamba, czy zeolit. Życzmy udanych zakupów.

Scroll to top