królik

Nieprzyjemny zapach z klatki królika – jak się go pozbyć?

Nieprzyjemny zapach od królika miniaturki to częsty problem, z jakim zmagają się właściciele tego uroczego futrzaka. Intensywna woń często jest wyczuwalna nie tylko w pobliżu klatki zwierzęcia, ale też w pozostałych pomieszczeniach, uprzykrzając życie wszystkim domownikom. Jakie są przyczyny brzydkiej woni i w jaki sposób można ją zniwelować? 

Nieprzyjemny zapach z klatki królika – przyczyny

Najczęstszą przyczyną brzydkiego zapachu od królika jest zbyt rzadkie lub niestaranne czyszczenie klatki, w której mieszka zwierzę. Zaniedbania w tej kwestii sprawiają, że w powietrzu unosi się przykry zapach moczu i odchodów pupila. Królik podobnie, jak większe zwierzęta domowe typu kot i pies, również traci sierść, jej nadmierna ilość na dywanie może powodować nieprzyjemną woń.

Brzydki zapach od królika miniaturki może świadczyć też o stanie chorobowym. Jeśli podejrzewamy, że zwierzątko ma problemy zdrowotne, warto niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii. Sygnałem świadczącym o tym, że coś jest nie tak ze zdrowiem futrzaka, może być np. zmiana w jego zachowaniu, utrata apetytu i biegunki.

Sposoby na smród z klatki królika

Jak usunąć nieprzyjemny zapach od królika? Po pierwsze, należy zadbać o regularne opróżnianie i dezynfekcję klatki pupila. Pamiętajmy, czystość w króliczej klatce to podstawa! Jeśli zwierzę jest wypuszczane z klatki i w ciągu dnia porusza się swobodnie po podłodzie, należy często odkurzać powierzchnie (szczególnie dywany). By usunąć smród z klatki królika, warto też skorzystać z pochłaniacza zapachów STOP NIEPRZYJEMNYM ZAPACHOM naszej marki Subio. To w 100% bezpieczny dla ludzi i zwierząt produkt, który za sprawą naturalnych enzymów usuwa przykrą woń, a nie tylko ją maskuje, jak wiele innych środków.

Zapraszamy do zapoznania z asortymentem naszego sklepu internetowego Subio. Oferujemy nie tylko przyjazne dla zdrowia pochłaniacze zapachu, ale również środki na pleśń, bakterie do przydomowej oczyszczalni ścieków i inne biopreparaty do domu i ogrodu.

Scroll to top