Pleśń w sypialni. Jak pozbyć się pleśni z sypialni?

Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu. Zdarza się, że nocną regenerację zaburzają różne czynniki. Jednym z nich mogą być rozwijające się zarodniki pleśni. Wiele osób nie wie, jak radzić sobie z pleśnią w sypialni? Jakie preparaty pozwolą szybko pozbyć się kolonii zarodników pleśni, usunąć nieestetyczne wykwity? Oto sprawdzone sposoby na pleśń.

Skąd się bierze pleśń w sypialni?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak usunąć pleśń w sypialni, warto wspomnieć, co sprzyja rozwojowi zarodników pleśni? Jedną z możliwych przyczyn pojawienia się pleśni na ścianie w sypialni są wady konstrukcyjne lub budowlane budynku (np. niedostatecznie ocieplone ściany, przeciekające rynny, nieszczelne okna i związane z nimi mostki termiczne). Innym, możliwym czynnikiem sprawczym jest zbyt rzadkie wietrzenie pomieszczenia.

Sposoby na pleśń w sypialni – biopreparat STOP PLEŚNI

Jak pozbyć się pleśni z sypialni? Przede wszystkim należy zlokalizować i zlikwidować źródło problemu – sprawdzić wentylację i w razie odkrycia wad budowlanych, dokonać niezbędnych napraw (uszczelnić rynny, dach, okna). Skutecznym sposobem jest też użycie środka STOP PLEŚNI, który usuwa zarodniki w nietoksyczny i szybki sposób. Wystarczy rozpylić preparat w problematycznym miejscu i pozostawić na 24 godziny. Po tym czasie należy usunąć osad. Jeśli chcemy uniknąć w przyszłości problemów z pleśnią w sypialni, nie trzymajmy w tym pomieszczeniu roślin, które zatrzymują wilgoć, codziennie przed snem wietrzmy pomieszczenie przez 5-10 minut. W celu poprawy wentylacji warto założyć kratkę wentylacyjną w ścianie lub nawiewniki okienne. Co jeszcze można zrobić, chcąc zapobiec rozwojowi pleśni? Warto rozważyć pomalowanie ścian specjalną farbą przeciwpleśniową (dedykowaną do pomieszczeń o podwyższonej wilgoci) i zastanowić się nad zakupem pochłaniacza wilgoci.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą produktową naszego sklepu z biopreparatami, gdzie znajdą Państwo nie tylko preparaty na pleśń, ale też pochłaniacze zapachów, bakterie do przydomowej oczyszczalni, bakterie do szamba, środki do rozkładu tłuszczu i wiele innych produktów dedykowanych dla osób, którym zależy na dbaniu o dom, ogród i środowisko (oferowane przez nas środki biologiczne są nietoksyczne).

Scroll to top