Smród z brodzika – skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Brodzik to wygodna alternatywa dla wanny, zajmuje mniej miejsca, pozwala zaoszczędzić wodę oraz czas, jaki poświęcamy na codzienne czynności higieniczne. Jednak dość często zdarza się, że korzystając z łazienki, czujemy unoszący się w powietrzu smród z brodzika – co może być tego przyczyną? Jak zlikwidować przykry zapach z brodzika w szybki sposób i to bez pomocy hydraulika? 

Smród z brodzika – przyczyny problemu

Na wstępie zastanówmy się, co może być przyczyną przykrej woni, jaka unosi się z odpływu brodzika? Zwykle na brzydki zapach odpowiadają ludzkie włosy, osady z peelingu,  mydła oraz innych kosmetyków, które gromadzą się w odpływie. W związku z tym powstaje tzw. zator, instalacja kanalizacyjna nie może prawidłowo funkcjonować, a my czujemy nieprzyjemną woń w łazience. Brzydki zapach z brodzika może mieć związek ze zbyt rzadkim czyszczeniem łazienkowych powierzchni (w tym udrażniania i dezynfekowania rur odpływowych). Jak wiadomo, w łazience często jest wilgotno i parno, co sprzyja rozwojowi pleśni oraz grzybów (szczególnie w zanieczyszczonych odpływach), które mogą sprawiać, że w pomieszczeniu unosi się charakterystyczny zapach stęchlizny. Co robić w takiej sytucji?

Czyszczenie brodzika i udrażnianie odpływu

Wiele osób nie ma pomysłu na to, jak usunąć smród z brodzika. Rozwiązanie jest proste. Warto gruntownie wysprzątać i przewietrzyć łazienkę oraz sięgnąć po sprawdzone preparaty. Ekologicznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest biologiczny preparat do czyszczenia przewodów kanalizacyjnych Freeline, który redukuje zatory i niweluje smród wydobywający się z odpływu brodzika. Środek zawiera pożyteczne bakterie, które redukują zanieczyszczenia. Jest wydajny, efektywny, całkowicie bezpieczny dla zdrowia i nie przyczynia się do korozji rur. W przeciwieństwie do chemicznych odpowiedników Freeline nie jest silnie żrący, nie zawiera związków sody, pozwala udrożnić brodzik w ekologiczny sposób. Wystarczy wsypać daną dawkę preparatu do odpływu i pozostawić na wskazaną przez producenta liczbę godzin, unikając korzystania z brodzika przez wymagany czas. 

Jeżeli mimo podjętych działań nadal będziemy odczuwać brzydki zapach z brodzika, możliwe, że ma to związek z uszkodzeniem kanalizacji. Jeśli nie mamy większego pojęcia o hydraulice, w tym wypadku warto skorzystać ze wsparcia fachowca. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą sklepu z biopreparatami Subio, gdzie oferujemy Klientom środki biologiczne do domu, firmy, stajni, jak i ogrodu. Życzymy udanych zakupów wszystkim fanom ekologicznych rozwiązań w życiu.

Scroll to top