Usuwanie pleśni z łazienki – najlepsze preparaty na pleśń w łazience

Pleśń w łazience to powszechnie występujący problem, z którym zmagają się zarówno mieszkańcy bloków, jak i domów jednorodzinnych. Zaawansowane zagrzybienie nie tylko szpeci wygląd pomieszczenia, ale jest też niebezpieczne dla zdrowia. Co sprzyja rozwojowi kolonii pleśni? Jak skutecznie usunąć pleśń z łazienki i zapobiec nawrotom tego typu problemów?

Skąd się bierze pleśń w łazience?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego w łazience powstaje pleśń? Pełnemu rozwojowi zarodników pleśni sprzyja m.in.: wysoka wilgotność i brak prawidłowej wentylacji powietrza w pomieszczeniu. Zawilgocenie ścian wewnątrz łazienki może wynikać ze źle zamontowanej wentylacji, być skutkiem nieszczelnego okna lub mieć związek z niedostatecznym ociepleniem murów. Nieestetycznym wykwitom sprzyja także rzadkie wietrzenie łazienki. Wszystkie te czynniki wspomagają rozwój kolonii pleśni, która nie tylko obniża estetykę pomieszczenia, ale też szkodzi zdrowiu.

Usuwanie pleśń z łazienki – najlepsze sposoby

Usuwanie pleśni w łazience to kilkuetapowy proces. W pierwszej kolejności należy pozbyć się zainfekowanych pleśnią fug i wypełnić powstałe luki nową, pleśnioodporną fugą, wyjątkowo odporną na zawilgocenia (np. epoksydową). Pozostałe powierzchnie również należy oczyścić z nieestetycznego, najczęściej czarnego lub brunatnego nalotu, a następnie spryskać biologicznym preparatem na pleśń STOP PLEŚNI, który zawiera naturalne enzymy (usuwają one pleśni i zapobiegają jej ponownemu powstawaniu) i pozostawić na 24 godziny. Po upływie doby możemy usunąć osad szczotką. Warto podkreślić, że środek STOP PLEŚNI jest nietoksyczny i nie pozostawia plam – to wydajny i skuteczny produkt, który warto mieć zawsze w domu, aby móc użyć go w razie problemów z pleśnią nie tylko w łazience, ale i innych pomieszczeniach. Chcąc uniknąć problemów z pleśnią w łazience w przyszłości, warto regularnie wietrzyć wnętrze i sprawdzić, czy system wentylacji prawidłowo działa (być może jest niewydolny i stąd problemy z nadmiernym zawilgoceniem łazienki oraz pleśnią). Warto rozważyć również zakup osuszacza powietrza.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą produktową naszego sklepu z biopreparatami, gdzie znajdą Państwo nie tylko środki na pleśń, ale też zeolit, pochłaniacze zapachów, bakterie do szamba, środki do rozkładu tłuszczu i wiele innych preparatów dla osób, którym zależy na dbaniu o dom, ogród i naturę (oferowane przez nas biopreparaty są nietoksyczne).

Scroll to top