pies na kanapie

Zapach moczu psa na kanapie – jak pozbyć się odoru?

 

Psy uwielbiają wylegiwać się na sofach i narożnikach razem z właścicielami lub pod ich nieobecność. Niestety czasami czworonogi – szczególnie szczenięta i psi seniorzy w wyniku nadmiernej ekscytacji lub problemów zdrowotnych sikają po kanapie… jak pozbyć się zapachu moczu psa z siedziska kanapy? Oto domowe i naturalne sposoby na walkę z przykrym zapachem moczu pupila, które warto przetestować.

Jak usunąć zapach moczu psa z kanapy domowymi sposobami?

Jedną ze skutecznych metod usuwania zapachu moczu psa z kanapy jest mąka kukurydziana – tani produkt spożywczy dostępny niemal w każdej kuchni. Wystarczy rozsypać nieco mąki w miejscu, gdzie widzimy plamę i pozostawić na kilka godzin, a następnie odkurzyć odkurzaczem. Mąka kukurydziana neutralizuje zapach uryny, ale co jeśli ten zabieg okaże się niewystarczający, by znów oddychać pełną piersią w salonie? Możemy spróbować innych metod np. z użyciem sody oczyszczonej i wody. Należy wymieszać oba produkty aż do uzyskania konsystencji gęstej papki, a potem nanieść na powstałych zaciekach po moczu. Roztwór można zmyć po około 30 minutach z użyciem zwilżonej ściereczki lub gąbki. 

Kolejna propozycja, dzięki której możemy rozprawić się z przykrym zapachem moczu psa na kanapie to olejki eteryczne i soda oczyszczona. Wystarczy wymieszać jeden z olejków (np. lawendowy, eukaliptusowy) z sodą, odrobiną wody i po stworzeniu roztworu o konsystencji pasty zaaplikować w problematyczny obszar siedziska. Remedium na przykry zapach uryny może być również sok z cytryny. Należy połączyć go z wodą w proporcjach 1:1 i rozprowadzić w miejscu, w którym pies oznaczył teren za pomocą moczu. 

Ostatni polecany sposób, to wymieszanie kilku łyżek sody z kilkoma łyżeczkami octu (ilość zależy od wielkości plamy). Następnie należy nałożyć w wybrane miejsce mieszankę w formie gęstej papki i pozostawić na 5-10 minut. Po upływie czasu wystarczy przemyć powierzchnię octem i wypłukać wodą.

Jak pozbyć się plam moczu pupila na kanapie w profesjonalny sposób?

Oczywiście domowe metody usuwania zapachu moczu psa z kanapy nie zawsze są wystarczające. Jak działać z użyciem profesjonalnych środków? Wcale nie trzeba sięgać po chemiczne detergenty. Rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska, człowieka i domowych pupili jest np. pochłaniacza zapachów STOP NIEPRZYJEMNYM ZAPACHOM naszej marki SUBIO. Produkt w przeciwieństwie do wielu innych środków nie maskuje przykrej woni moczu, a ją usuwa. To bezpieczny biopreparat, który radzi sobie z zapachem moczu nie tylko psa, ale i kota, chomika oraz gryzoni typu szczur, mysz domowa. Nie zawiera chemicznych składników, nie pozostawia plam i jest nietoksycznym produktem. Sekret jego działania tkwi w naturalnych enzymach, które niwelują odrzucającą woń poprzez rozkład różnych związków chemicznych na związki proste. Jak używać tego biologicznego środka? To proste. Wystarczy spryskać kanapę w strategicznych miejscach i pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny. 

Zachęcamy serdecznie do zapoznania z całym asortymentem sklepu, gdzie dostępne są skuteczne i bezpieczne biopreparaty do domu, ogrodu, stajni oraz firmy.

Scroll to top