Zapach rozlanego mleka w aucie. Jak usunąć smród mleka w samochodzie?

Smród mleka w aucie sprawia, że nawet najkrótsza podróż może być prawdziwym koszmarem. Niestety rozlanie nawet kilku kropel białego napoju na tapicerce samochodowej niesie ze sobą przykre konsekwencje – może powodować mdłości i uprzykrzać jazdę zarówno kierowcy, jak i współpasażerom. Tak więc, jak usunąć zapach rozlanego mleka w samochodzie? Rozwiązaniem tego dość częstego problemu może okazać się biologiczny pochłaniacz brzydkich zapachów.

Rozlane mleko w samochodzie – dlaczego to tak śmierdzi?

Wielu właścicieli pojazdów zastanawia się, dlaczego rozlane mleko w bagażniku auta już po 2-3 dniach zaczyna wydzielać odrzucający zapach? Otóż ten smaczny i zdrowy napój początkowo jest niemal bezwonny, jednak niedługo po wylaniu na tapicerkę mleko zaczyna fermentować wskutek pracy bakterii. To, jak szybko zaczniemy odczuwać nieprzyjemny zapach, zależy m.in. od ilości mleka, które wylało się z kartonu oraz od wilgotności i temperatury powietrza. Im cieplejsza pora roku, tym szybciej w pojeździe pojawi się mleczny odór. W takim razie, jak sobie radzić w sytuacji, gdy w samochodzie śmierdzi mlekiem?

Usuwanie zapachu rozlanego mleka z tapicerki. Pochłaniacz brzydkich zapachów

Usuwanie zapachu mleka z tapicerki samochodowej wcale nie musi być żmudne i męczące. Sprawdzonym i bezpiecznym dla zdrowia rozwiązaniem jest np. biologiczny pochłaniacz zapachu Subio. Stop Zapachom to biopreparat, który zawiera naturalne enzymy i jest bardzo wydajny w użyciu. Co ważne, nie zostawia plam, nie wybiela i doskonale radzi sobie z brzydką wonią o różnym pochodzeniu – nie tylko rozlanego mleka, ale też np.: wymiocin, moczu, kału, czy rozkładających się materiałów o pochodzeniu organicznym. Środek w żaden sposób nie uszkadza powierzchni, na które jest aplikowany. Zanim zastosujemy ten produkt, warto dokładnie uprać tapicerkę (im szybciej się za to weźmiemy, tym lepiej, szczególnie latem). 

Warto mieć świadomość, że jeżeli w samochodzie wylało się naprawdę sporo mleka, niezbędny może okazać się demontaż tapicerki i skorzystanie z usług profesjonalnej firmy czyszczącej tapicerki samochodowe.

Zachęcamy do przyjrzenia się bliżej ofercie naszego sklepu internetowego z biopreparatami. W Subio sprzedajemy bezpieczne i skuteczne środki biologiczne o szerokim wachlarzu zastosowań. 

 

Scroll to top