Zapchane rury w restauracji. Jak rozpuścić tłuszcz w rurach bez stosowania chemii?

Problem gromadzenia się tłuszczów w kuchennych rurach, dotyczy zdecydowanej większości lokali gastronomicznych. Wielu właścicieli restauracji, którzy notorycznie walczą z zapchanymi rurami w kuchni zastanawia się, czy żrące detergenty to konieczność? Absolutnie nie! Możemy rozpuścić tłuszcz w rurach kanalizacyjnych, stosując przyjazne dla zdrowia i środowiska biopreparaty.

Problem gromadzenia się tłuszczów w kuchennych rurach

Skąd biorą się w rurach kuchennych zalegające złogi tłuszczu? W przypadku restauracji główną przyczyną zatorów w systemie kanalizacyjnym są resztki jedzenia. Różne produkty spożywcze przyczyniają się do powstawania tzw. kożucha tłuszczowego, który czasami przyczynia się do tego, że z odpływu wydobywa się też przykry odór. Idealnym rozwiązaniem tego typu problemu, jest stosowanie biopreparatów do rozkładu tłuszczu, które w skuteczny sposób rozbijają powstałe złogi, przywracając rurom drożność.

Czego nie wolno wrzucać do odpływu?

Jakie produkty mogą zatkać zlew i nigdy nie powinny trafiać do odpływu? Są to:

  • fusy po kawie,
  • oleje spożywcze,
  • makarony,
  • skorupki jaj,
  • seler, fasolka szparagowa i pozostałe warzywa.

Nawet z pozoru niewielkie resztki wspomnianych produktów spożywczych, potrafią szybko się nagromadzić i zmniejszyć lub całkowicie zatkać światło rury, co może być dla pracowników kuchni niemałą przeszkodą, zwłaszcza w szczytowych godzinach pracy restauracji.

Jak rozpuścić tłuszcz w rurach bez stosowania chemii?

Jaki środek do rozpuszczania tłuszczu w rurach kupić? Jednym z lepszych biopreparatów jest Likvid oraz FatCraker – są to specjalnie preparaty biologiczne, które efektywnie usuwają złogi tłuszczowe i pomagają w utrzymaniu prawidłowego przepływu rur kanalizacyjnych. Działają tak samo skutecznie, jak chemiczne detergenty, będąc jednocześnie w 100% bezpieczne dla naszego zdrowia oraz środowiska naturalnego.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z bogatym asortymentem naszego e-sklepu Subio, gdzie oferujemy biopreparaty, takie jak zeolit, bakterie do szamba, pochłaniacze zapachu, środki do usuwania plam oraz wiele innych produktów. Życzymy udanych zakupów wszystkim zwolennikom ekologicznych rozwiązań.

Scroll to top