Co to są biopreparaty i dlaczego warto je stosować?

Biopreparaty, są to odpowiednio dobrane i przygotowane szczepy bakterii oraz enzymów, które w postaci proszkowej lub płynnej są w stanie znakomicie pomóc nam w życiu codziennym. Ich zastosowanie właściwie nie ma końca, pomogą wszędzie, gdzie pojawi się problem biologiczny.

Biopreparaty – niezastąpione w każdym domu i ogrodzie

Biopreparaty firmy SUBIO są doskonałymi pomocnikami w domu, ogrodzie, w przemyśle spożywczym, jak również w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Bakterie importowane są z Republiki Południowej Afryki, a firma, która te bakterie hoduje, jest światowym liderem w usuwaniu organicznych odpadów. Jako jedyna potrafiła skupić 12 biologicznych niepatogennych szczepów bakterii do rozkładu odpadów organicznych w szambach, zbiornikach septycznych, przydomowych oczyszczalniach ścieków, systemach kanalizacyjnych, rurach, kratkach ściekowych, suchych WC sławojkach, toaletach typu TOI-TOI gdzie odpowiednia ilość bakterii potrafi zlikwidować fekalia i wszelkiego rodzaju oraz szybko ograniczyć wydzielanie nieprzyjemnego zapachu.

Przy dzisiejszym nasyceniu naszych domów czyszczącymi i piorącymi środkami chemicznymi bakteryjne środki są jedynym, skutecznym środkiem, mogącym zlikwidować te zanieczyszczenia, nie szkodząc środowisku. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy do prania stosowano jedynie szare mydło, wystarczyły 4 szczepy bakterii, które dbały o proces rozkładu. W dzisiejszych czasach bakterie te są niewystarczające, żeby rozkładać taką ilość detergentów nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale głównie w oczyszczalniach ścieków. Wpływające do oczyszczalni ścieków substancje chemiczne niszczą pożyteczne mikroorganizmy, które są głównym filtrem czyszczącym wodę. Ich zniszczenie pogorszy czyszczące właściwości oczyszczalni ścieków, a w następstwie czystość rzek, potoków i stawów. Przy użyciu naszych bakterii i enzymów oczyszczalnie pracują bezproblemowo, ponieważ będący w naszej ofercie preparat LIKVID ma wyjątkową zdolność rozszczepiania tłuszczów na organiczne części i likwidowania ciężko rozkładających się materiałów.

Nasza firma posiada również w swojej ofercie biopreparaty, które pomagają przyspieszyć rozkład materiału kompostowego (bez procesów gnilnych), utrzymać w czystości oczka wodne i stawy ogrodowe (bakterie nie szkodząc rybom ani roślinkom), likwidacja amoniaku z hodowli w stajniach oborach, eliminacja nieprzyjemnego zapachu w sławojkach i suchych WC, (zmniejszyć zawartość fekaliów), udrożnić przewody kanalizacyjne i syfony (nie uszkadzając ich) zlikwidować pleśń ze wszystkich podłoży, oraz zlikwidować nieprzyjemne zapachy.

Scroll to top