Dlaczego warto stosować bakterie do stajni?

Hodowcy koni oraz właściciele stajni często borykają się problemem nieprzyjemnych zapachów unoszących się w pomieszczeniach, gdzie przetrzymywane są zwierzęta. Dlaczego bakterie do stajni są najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji? Jaki biologiczny środek do obniżania zawartości amoniaku w powietrzu warto kupić?

Ograniczenie brzydkiego zapachu

Pierwszą zaletą stosowania bakterii do stajni jest redukcja brzydkiej woni w miejscu przebywania zwierząt hodowlanych (nie tylko koni, ale i na przykład świń, krów, czy drobiu). Mocz i odchody zwierzęce podczas rozkładu (zwłaszcza rozkładu mocznika) wydzielają mocno wyczuwalny odór, który unosi się nad ściółką i jest dosyć nieprzyjemny dla osób odwiedzających stajnię.

Obniżenie zawartości amoniaku

Obniżenie zawartości amoniaku w powietrzu to kolejna zaleta stosowania biopreparatów bakteryjnych. Co więcej, te efektywne bakterie zmniejszają również ilość much i różnych szkodników w stajni. Jak widać, działanie tych pożytecznych mikroorganizmów przekłada się bezpośrednio na poprawę zdrowia oraz ogólnego komfortu życia zwierząt (na przykład problemy z oddychaniem wynikające ze zbyt dużego stężenia amoniaku w pomieszczeniach).

Lepsza płynność gnojówki

Biopreparaty, takie jak pożyteczne bakterie do stajni nie tylko obniżają zawartość amoniaku i likwidują odór zwierzęcych fekaliów, ale i znacząco przyspieszają rozkład gnoju. Stosując regularnie bakterie do stajni, można zwiększyć przepływ gnojówki nawet o 1/5. Warto dodać, że w przeciwieństwie do swoich chemicznych odpowiedników są one w 100% bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i zwierząt.
Jak stosować bakterie do stajni?

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo stosować biopreparaty do stajni i hodowli zwierząt? Najprościej jest postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Przykładowo biologiczny środek Sannisty naszej marki Subio należy rozmieszać w letniej wodzie, używając plastikowego pojemnika (1 kg starczy na 100 l mieszanki) i odczekać około pół godziny do aktywacji roztworu. Tak przygotowanym środkiem należy spryskać podłogę w zagrodzie. Produkt dawkuje się u świń przez pierwszy miesiąc: w kolejnym tygodniu w dawce 4 g na 1 zwierzę o wadze około 60 kg. W przypadku krów zalecane jest 50g na 25 m2 powierzchni, natomiast u drobiu 60g na 25 m2 powierzchni.

Zapraszamy do zapoznania z asortymentem naszego e-sklepu Subio, gdzie prowadzimy sprzedaż biopreparatów, takich jak pochłaniacze zapachu, środki do usuwania plam, bakterie do szamba i przydomowych oczyszczalni oraz wielu innych. Życzymy udanych zakupów wszystkim sympatykom ekologicznych rozwiązań.

Scroll to top