Jak udrożnić rury odpływowe w zakładzie mięsnym?

Wiele zakładów mięsnych boryka się z problemem niedrożności rur odpływowych, w których gromadzą się resztki mięs oraz tłuszcz potrafiące szybko zapchać rurę nawet o większej średnicy. Jaki środek do rozpuszczania tłuszczu w rurach sprawdzi się najlepiej w zakładzie przetwórstwa mięsnego?

Przyczyny zatykania się rur kanalizacyjnych

Jak wspominaliśmy we wstępie artykułu, zatory w zakładach mięsnych spowodowane są kawałkami obrabianych mięs oraz tłuszczami, które stopniowo zapychają rury odpływowe. Tworzące się złogi tłuszczu mogą powodować też nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu. Czym rozpuścić tłuszcz w rurach? Warto stosować enzymatyczne środki do usuwania tłuszczu z odpływów, produkty te zapobiegną tworzeniu się zatorów w osadnikach i rurach.

Jakie biopreparaty rozkładające tłuszcz stosować?

Jakie biopreparaty do rozkładu tłuszczu są skuteczne i ekonomiczne w użyciu? Polecamy LIKVID. Produkt ten dociera do najmniejszych szpar jakichkolwiek powierzchni, szybko rozpuszcza i likwiduje tłuszcz oraz co istotne, nie zanieczyszcza wody. Sprawdzi się zarówno w starych, jak i nowoczesnych instalacjach.

Korzyści z regularnego stosowania środków do rozkładu tłuszczów

Regularne aplikowanie biopreparatów do rozkładu tłuszczu zapobiega ponownemu powstaniu złogów i zatorów, a także nieprzyjemnej woni unoszącej się z odpływu. Wystarczy dozować odpowiednią dawkę preparatu raz w tygodniu, by pozbyć się problemów z drożnością rur kanalizacyjnych w przetwórni mięsa raz na zawsze.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą naszego internetowego sklepu , gdzie dostępny jest nie tylko biopreparat do usuwania tłuszczu z odpływu LIKVID, ale i zeolit, bakterie do oczek wodnych i bakterie szamba oraz wiele innych ekologicznych środków nie wyrządzających szkód w środowisku naturalnym oraz bezpiecznych dla zdrowia człowieka.

Scroll to top