Jak usunąć pleśń ze ściany? Najlepsze środki na pleśń

Pleśń na ścianach to powszechny problem, który występuje w zarówno w nowo wybudowanych, jak i starych domach. Pojawia się ona i rozwija wszędzie tam, gdzie panuje zbyt duża wilgoć – najczęściej są to łazienka oraz kuchnia. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się pleśni ze ścian w skuteczny sposób, ale bez użycia silnych, chemicznych środków? Idealny sposób na pleśń to zastosowanie odpowiednich biopreparatów.

Skąd się bierze pleśń na ścianach?

Wiele osób zastanawia się, jak powstaje pleśń na ścianie? Co sprzyja jej rozwojowi? Zarodniki pleśni do pełnego rozwoju potrzebują odpowiednich warunków, które zapewniają im: wysoka wilgotność oraz brak prawidłowej wentylacji powietrza. Zawilgocenie ścian wewnątrz pomieszczeń może być spowodowane nieszczelnym dachem i oknami lub źle zainstalowanym okapem, czy też niedostatecznym ociepleniem murów. Nieestetycznym i szkodliwym dla zdrowia wykwitom na ścianach sprzyjają także tapety, powłoki malarskie oraz boazerie. Wszystkie te czynniki podwyższają emisję pary wodnej, wspomagając rozwój kolonii pleśni. Jak przeprowadzić usuwanie pleśni ze ścian naszego domu i pozbyć się tego uciążliwego problemu?

Jak usunąć pleśń ze ściany? Sposoby na pleśń na ścianie

Usuwanie pleśni ze ścian standardowo wymaga zastosowania specjalnych preparatów dedykowanych do tego rodzaju zadań. Zanim wykorzystamy jednak dany środek na pleśń – musimy ręcznie oczyścić ścianę z powstałego nalotu (np. za pomocą szorstkiej gąbki lub szczotki o grubym włosiu), a następnie użyć biopreparatu zgodnie z zaleceniami producenta, odczekać zwykle około doby, aż powierzchnia wyschnie, a na końcu usunąć osad.

Bądźmy jednak świadomi, że aby w sposób trwały pozbyć się pleśni ze ścian (zwłaszcza w przypadku zaawansowanego zagrzybienia problematycznych miejsc) konieczne jest również zlikwidowanie samego źródła zawilgocenia. Tylko usunięcie przyczyny rozwoju pleśni rozwiąże problem na zawsze.

Najlepsze środki na pleśń

Wiele osób, które walczą z zarodnikami pleśni nie wie, jaki środek na pleśń najlepiej zadziała na zainfekowaną powierzchnię? Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty pleśniobójcze, zarówno chemiczne (bardzo agresywne i inwazyjne), jak i równie skuteczne, ale zupełnie nieszkodliwe, nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz zwierząt biopreparaty zawierające naturalne enzymy likwidujące pleśń. Jednym z najlepszych tego typu produktów dostępnych w sprzedaży jest spray pleśniobójczy STOP PLEŚNI. Jest to bezpieczny i wysoce efektywny środek przeciw pleśni, który nie pozostawia plam, nie wybiela ani nie uszkadza poddanych jego działaniu powierzchni – likwidując pleśń w szybki sposób.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki odnośnie tego, jak usunąć pleśń okażą się dla Was naprawdę przydatne. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszą ofertą produktową, gdzie dostępne są biologiczne środki na pleśń Subio o przyjaznych składach i skutecznym działaniu w bardzo atrakcyjnych cenach.

Scroll to top