Zapchany syfon. Jak udrożnić syfon w ekologiczny sposób?

Niedrożny syfon w brodziku, kuchennym zlewie, umywalce lub wannie, z którego dodatkowo unosi się nieprzyjemny zapach to problem, który zdarza się od czasu do czasu w każdym gospodarstwie domowym. Jak udrożnić syfon w ekologiczny i niedrogi sposób, bez konieczności wzywania hydraulika?

Dlaczego syfon się zatyka?

Syfon to bardzo ważny element domowej instalacji kanalizacyjnej, to właśnie dzięki niemu do wnętrz nie przedostaje się brzydka woń. Co powoduje, że syfon jest niedrożny? Najczęstszą przyczyną zapchania się syfonu są gromadzące się tam włosy, osad z mydła oraz inne nieczystości, takie jak resztki jedzenia, czy złogi tłuszczu (np. z oleju do smażenia). Wskutek tego w syfonie powstaje zator, który uniemożliwia instalacji spełnianie swojej funkcji. Jak w prosty i szybki sposób sprawić, aby syfon znów był w 100% drożny?

Czyszczenie syfonu

Najbardziej ekologiczne rozwiązanie to użycie profesjonalnego biologicznego środka do czyszczenia przewodów kanalizacyjnych i syfonów, który nie tylko doskonale poradzi sobie z powstałym zatorem, ale i zneutralizuje nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu. W zależności od wskazówek producenta, należy wsypać dany biopreparat do problematycznego miejsca i pozostawić na kilka/kilkanaście godzin, powstrzymując się od używania wody przez ten okres.

Polecane biopreparaty do kanalizacji syfonów

Jaki biopreparat wybrać? Jednym z lepszych środków jest Freeline – są to specjalnie wyselekcjonowane, pożyteczne bakterie do syfonów, które efektywnie usuwają zanieczyszczenia i pomagają w utrzymaniu prawidłowego przepływu przewodów kanalizacyjnych. Działają równie skutecznie, co chemiczne detergenty, jednak są one w 100% bezpieczne dla zdrowia, środowiska i nie powodują korozji.

 

Zapraszamy do zapoznania z asortymentem naszego e-sklepu Subio,  gdzie prowadzimy sprzedaż różnych biopreparatów, takich jak zeolit, pochłaniacze zapachu, środki do usuwania plam, bakterie do przydomowych oczyszczalni itp. Życzymy satysfakcjonujących zakupów wszystkim zwolennikom ekologicznych rozwiązań.

Masz problem z zatkanym syfonem? Sprawdź naszą ofertę >>
Scroll to top